Κυριακή, 16 Νοεμβρίου 2008

Θεσπιακός – Δήλεσι 0 – 3.

Το Σάββατο εξελίχθηκε ακόμη ένα ματς του Θεσπιακού με αντίπαλη ομάδα το Δήλεσι στο γήπεδο των Βαγίων. Ο αγώνας ξεκίνησε λίγο νωθρά για το Θεσπιακό πού βρέθηκε μόλις στο 6ο λεπτό πίσω στο σκορ. Παρόλα αυτά, την ανωτερότητα δηλαδή της αντιπάλου ομάδας, προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσα στο 19ο λεπτό με σουτ του Βασίλη Στάθη, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 21ο οι φιλοξενούμενοι πλάσαραν εξ επαφής αλλά απέκρουσε ο Μπόγρης. Στην συνέχεια το Δήλεσι διπλασίασε τα τέρματά του, στο 34ο λεπτό, με σουτ έξω από την περιοχή.
Το 3 – 0 έγινε στο 53ο με απίστευτη ατομική προσπάθεια από ποδοσφαιριστή του Δηλεσίου.
Ο Θεσπιακός προσπάθησε να μειώσει στο 85ο με σουτ του Βασίλη Μελισσάρη.
Αξίζει να σημειωθεί ότι παρόλο την ήττα η ομάδα στάθηκε αξιοπρεπώς απέναντι στην πρωτοπόρο.
Κορυφαίοι: Δ. Λάμπρου, Γ. Σελιανίτης, Α. Στάθης.