Παρασκευή, 31 Οκτωβρίου 2008

Θεσπιακός - Οινόφυτα 2 - 1.

Για την 7η αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας ο Α.Ο. Θεσπιακός κατάφερε να κερδίσει στην έδρα του!!! (στα Βάγια δηλαδή), τα Οινόφυτα με 2-1. Περιγραφή του αγώνα, τα αποτελέσματα και φυσικά τα παραλειπόμενα και τα σχόλια στην ΑΥΛΗ των ΘΕΣΠΙΕΩΝ.

Μόλις στο 18' λεπτό του αγώνα είχαμε αναγκαστική αλλαγή του Κουρούνη Κ. από τραυματισμό και στην θέση του μπήκε ο Μελισσάρης Β. Στο 22' διώχνει ο Λάμπρου Δ. πάνω στο Ρουμάνο παίχτη των Οινοφύτων και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1 με ψηλοκρεμαστό σουτ. Ο Θεσπιακός αντέδρασε γρήγορα και στο 25' μετά από σουτ του Μελισσάρη και ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα ο επερχόμενος Λάμπρου Αλέκος έκανε το 1-1.Στο 40' ωραίος συνδυασμός των Κιούση Κ. Μελισσάρη Β. και Στάθη Β. αλλά ο τελευταίος δεν έγινε αποδέκτης της μπάλας μιας και τον πρόλαβε ο τερματοφύλακας των Οινοφύτων. Στην επανάληψη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 53' ο Μπόγρης Γεράσιμος πήρε ωραία την μπάλα από δεξιά και με σέντρα διαβήτη στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας βρίσκει τον Στάθη Β. ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Θεσπιακού με 2-1. Στο 57' οι παίχτες των Οινοφύτων έκαναν κάλο συνδυασμό αλλά το σουτ κοντράρισε στον πολύ καλό Κιούση Κ. και η μπάλα πέρασε κόρνερ. Στο 71' πολύ καλό σουτ από παίχτη των Οινοφύτων αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω απο το δέξι κάθετο δοκάρι του Μπόγρη Χ. Στο 81' ωραίος συνδυασμός του Σελιανίτη Γ. με τον Μελισσάρη Β. αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας μιας και απέκρουσε ο πολύ καλός τερματοφύλακας των Οινοφύτων. Και η τελευταία φάση του αγώνα έγινε στο αμέσως επόμενο λεπτό όταν ο Τσαλούχας πήρε την μπάλα λίγο πιο κάτω από την σέντρα και με μια επέλαση από δεξιά περνώντας τρείς ποδοσφαιριστές της αντίπαλης ομάδας έφθασε έξω από την μεγάλη περιοχή και με ωραίο σουτ απείλησε την εστία των Οινοφύτων αλλά για άλλη μια φορά τον σταμάτησε με διπλή επέμβαση ο πολύ καλός τερματοφύλακάς τους.
by kyr Today at 8:00 pm